Μετάβαση στο περιεχόμενο

Φωτογραφία

ΖΑΧΑΡΟΠΑΣΤΑ

• Please log in to reply
9 απαντήσεις σε αυτό το θέμα

#1 kathrin

kathrin

Οικογένεια Radicio

• Full Member
  • 78 Δημοσιεύσεις:

Δημοσιευμένο 03 March 2010 - 01:50 PM

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΡΩ ΓΛΥΚΕΡΙΝΗ ΓΙΑ ΖΑΧΑΡΟΠΛΑΣΤΙΚΗ ;ΕΙΠΑ ΝΑ ΔΟΚΙΜΑΣΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΖΑΧΑΡΟΠΑΣΤΑ!!

#2 luise

luise

Chief Chef

• Admin
  • 20346 Δημοσιεύσεις:

Δημοσιευμένο 03 March 2010 - 01:55 PM

Στα φαρμακεία. Έκανα πέρυσι, έγινε μια χαρά :)

#3 kathrin

kathrin

Οικογένεια Radicio

• Full Member
  • 78 Δημοσιεύσεις:

Δημοσιευμένο 03 March 2010 - 02:00 PM

Στα φαρμακεία. Έκανα πέρυσι, έγινε μια χαρά :)

THANKS!!!Δημοσιευμένη εικόνα

#4 luise

luise

Chief Chef

• Admin
  • 20346 Δημοσιεύσεις:

Δημοσιευμένο 11 March 2010 - 10:43 AM

Τελικά τι έγινε kathrin με την ζαχαρόπαστα; Όλα καλά;
Βάζω εδώ 3 φωτογραφίες από μάφινς που είχα διακοσμήσει με στολίδια από ζαχαρόπαστα. Ήταν για τα γενέθλια του γιού μου :cool:
Οι μαργαρίτες ήταν για τα κορίτσια (είχα κάνει και πεταλούδες αλλά δεν βρίσκω τις φωτογραφίες) και τα αστέρια και σερπαντίνες για τα αγόρια.

01.jpg

02.jpg

03.jpg

#5 ΣΕΡΑΝΟ

ΣΕΡΑΝΟ

Μέλος του radicio

• New Member!
  • *
  • 2 Δημοσιεύσεις:

Δημοσιευμένο 11 March 2010 - 12:01 PM

Γειά σας ! Είμαι καινούργια στην παρέα σας.
Εγώ βρήκα γλυκερίνη βρώσιμη της ΕΚΟ ΦΑΡΜ ζήτησα και μου την παράγγειλαν
μπορείτε να μου πείτε που μπορω να βρω εργαλεία για την ζαχαρόπαστα ? γιατί στη Πάτρα δεν βρίσκω.

#6 luise

luise

Chief Chef

• Admin
  • 20346 Δημοσιεύσεις:

Δημοσιευμένο 11 March 2010 - 01:35 PM

Καλώς ήρθες serano!

Δεν νομίζω ότι χρειάζεσαι ειδικά εργαλεία για την ζαχαρόπαστα, εκτός ίσως από κάποια καλούπια για μικρά λουλουδάκια ή άλλα παρόμοια διακοσμητικά. Τέτοια θα βρεις στο internet σε eshops.
Για να κάνεις απλά διακοσμητικά, όπως αυτά των φωτογραφιών, θα χρειαστείς χρώματα ζαχαροπλαστικής, πλάστη, κουπ πατ μπισκότων και άλλα απλά πραγματάκια, όπως καλαμάκια, κουταλάκια, μπολάκια, βαμβάκι, γάζες και άλλα σκεύη και υλικά που θα κρατήσουν και θα δώσουν σχήμα στα διακοσμητικά σου όσο αυτά στεγνώνουν.
Αν ρίξεις μια ματιά θα βρεις πολλά sites με τεχνικές και επίσης στο youtube κυκλοφορούν πολλά βίντεο που παρουσιάζουν τεχνικές διακόσμησης. :cool:

#7 kathrin

kathrin

Οικογένεια Radicio

• Full Member
  • 78 Δημοσιεύσεις:

Δημοσιευμένο 11 March 2010 - 05:15 PM

Καλώς ήρθες serano!

Δεν νομίζω ότι χρειάζεσαι ειδικά εργαλεία για την ζαχαρόπαστα, εκτός ίσως από κάποια καλούπια για μικρά λουλουδάκια ή άλλα παρόμοια διακοσμητικά. Τέτοια θα βρεις στο internet σε eshops.
Για να κάνεις απλά διακοσμητικά, όπως αυτά των φωτογραφιών, θα χρειαστείς χρώματα ζαχαροπλαστικής, πλάστη, κουπ πατ μπισκότων και άλλα απλά πραγματάκια, όπως καλαμάκια, κουταλάκια, μπολάκια, βαμβάκι, γάζες και άλλα σκεύη και υλικά που θα κρατήσουν και θα δώσουν σχήμα στα διακοσμητικά σου όσο αυτά στεγνώνουν.
Αν ρίξεις μια ματιά θα βρεις πολλά sites με τεχνικές και επίσης στο youtube κυκλοφορούν πολλά βίντεο που παρουσιάζουν τεχνικές διακόσμησης. :cool:

καλησπερα!τελεια εγινε η ζαχαροπαστα!!εκανα δυο τουρτες μια μικυμαους γιατα αγορια και μια hello kitty και εγινε χαμος.ειναι και τρια ζωη να χουν!!!Δημοσιευμένη εικόνα

#8 luise

luise

Chief Chef

• Admin
  • 20346 Δημοσιεύσεις:

Δημοσιευμένο 11 March 2010 - 05:42 PM

Να τα χαίρεσαι!!!! :cool:

#9 ΣΕΡΑΝΟ

ΣΕΡΑΝΟ

Μέλος του radicio

• New Member!
  • *
  • 2 Δημοσιεύσεις:

Δημοσιευμένο 12 March 2010 - 05:15 PM

Ευχαριστώ πολύ Louise . θα προσπαθήσω να βρω γιατί είμαι και λιγάκι ανίδεη με τα site,
αν μπορείς γράψε μου καμμιά διεύθυνση. ευχαριστωωωωωωωωω !Δημοσιευμένη εικόνα