Μετάβαση στο περιεχόμενο

Φωτογραφία
- - - - -

Ναπολιτέν...πως γίνεται;

• Please log in to reply
4 απαντήσεις σε αυτό το θέμα

#1 Shenvoor

Shenvoor

Οικογένεια Radicio

• Full Member
  • 10 Δημοσιεύσεις:

Δημοσιευμένο 15 July 2007 - 08:51 AM

Καλημέρα
Μπορεί κάποιος να μου πει πως γίνεται αυτή η σάλτσα;
Ξέρω είναι εύκολη αλλά είμαι πάρα πολύ νέος στο επάγγελμα.
Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

#2 piggy

piggy

Chocoholic..thats me

• Seniors members
  • 2201 Δημοσιεύσεις:

Δημοσιευμένο 15 July 2007 - 10:17 AM

h original neapolitan eine:

miso kilo tomates
1/2 koupa ladi
12 fylla vasilikou
skordo liomeno
alati piperi

vrazis nero kai mesa rixnis tis tomates gia 1 lepto tis vgazeis tis vazi se 1 mpol me pago gia 1 lepto kai meta me ena koftero maxeri arxizis kai tis ksefoudizis....tis psilokovis kai tis rixnis se 1 katsarola pou eidi exeis vali to ladi, afou vrasoun gia 1-2 lepta (se afto to diastima anakateveis sinexos) pros8etis to skordo to alati kai to piperi sinexise to psismo gia 20 lepta ,tote pros8ese kai ton vasiliko kai eine etimh saltsa sou

note : sthn original neapolitan vazoun panta freskes tomates gnorizo oti eine kopos na tis ksefloudisis ,,ean variese tote tomataki ksefloudismeno :blink:..ean pali 8eleis na peskeis me tis gefsis rikse mesa elies h mozzarela se komatia ..ego thn protimo original

ena exei ygra psise ligo parapano apla mhn psisis to vasiliko poly !!!! thats it

#3 Shenvoor

Shenvoor

Οικογένεια Radicio

• Full Member
  • 10 Δημοσιεύσεις:

Δημοσιευμένο 15 July 2007 - 10:33 AM

Μαλιστα. Ευχαριστώ πολύ. Α ζάχαρη δεν βάζουμε καθόλου;

#4 piggy

piggy

Chocoholic..thats me

• Seniors members
  • 2201 Δημοσιεύσεις:

Δημοσιευμένο 15 July 2007 - 10:50 AM

Μαλιστα. Ευχαριστώ πολύ. Α ζάχαρη δεν βάζουμε καθόλου;

Sthn original neapolitan oi italoi den vazoun zaxarh ..dialegoun poly kokkiens tomates kai malakes .... twra ean esy 8eleis na valeis gia kapio logo vale :blink: ean prosekses den exei oute nero ..kai afto giati h tomata vgazi polla ygra ..eno se kapies alles xores vazoun kai poly malista ..kalo 8a eine na psisis thn saltsa se xamili fotia to opoio ksexasa na to grapso

#5 marons-e

marons-e

Οικογένεια Radicio

• Full Member
  • 2072 Δημοσιεύσεις:

Δημοσιευμένο 10 April 2010 - 02:56 PM

Πρόσεξα ότι δεν βάζεις καθόλου κρεμμύδι, με το οποίο δένει και νοστιμίζει η σάλτσα.

Δείτε εδώ τα παρόμοια θέματα

Για να μη σπαταλάτε χρόνο στο ψάξιμο πχ μιας παραλλαγής συνταγής, υπάρχει εδώ, δίπλα σε κάθε θέμα μια λίστα, όπου αυτόματα φαίνονται οι σελίδες που είναι σχετικές με τη ΔΙΚΗ ΣΑΣ αναζήτηση!

█  Τι θα ήθελα, αλλά δεν γίνεται να το έχω.... , εξαιρετικά δημοφιλές, με πολλές σελίδες συζήτησης
... γιατί είναι πολύ ακριβό ή δεν το χρειάζομαι
(από luise )
 █  Αν γίνεται...... , εξαιρετικά δημοφιλές, με πολλές σελίδες συζήτησης
για απορίες και για επιθυμίες.....
(από Hlianna )